Udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby jihomoravského kraje v roce 2015

Blahopřejeme paní Zdeňce Zábojové k získání titulu Mistr tradiční rukodělné výroby jihomoravského kraje. Paní Zdeňka Zábojová získala titul za jedinečnou výrobu ručně tkaných vlněných vlasových koberců.

Titul obdržela od zástupců  JMK a města Kunštát  na Svátcích řemesla v Kunštátě 14.6.2015.

Akce U jednoho stolu

Městská část Brno- střed srdečně zve řemeslníky k účasti na akci U jednoho stolu, která se bude konat 25.9.-4.10. na náměstí Svobody.

 

Obecné info: http://www.ujednohostolu.cz/

Výzva k účasti: http://www.ujednohostolu.cz/prodejni-mista-a-sortiment/

 

Uzávěrka přihlášek je 10.7.2015,přihlášky zasílejte přímoí organizátorovi viz obecné informace.

hospodář SLŘV

Ing. Nepevná Vlastimila

Mistr tradiční rukodělné výroby 2015

Rada Jihomoravského kraje na své schůzi 20. března 2014 udělila tituly Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje v roce 2014.

Pro letošní rok bylo ocenění krajem uděleno: Marii Čihákové z Blatnice pod Svatým Antonínkem (v oboru Blatnické kraslice), Ivě Novotné z Hodonína (v oboru Zpracování ovčí vlny) a Věře Šmídové z Veselí nad Moravou (v oboru Lidová výšivka).

Paní Čiháková Marie je dlouholetou členkou Sdružení lidových řemeslníků a výrobců. Nominována na tento titul byla našim sdružením. Titul Mistr tradiční  rukodělné výroby Jihomoravského kraje jí byl udělen za tradiční blatnické kraslice a za předávání toto umění příštím generacím.

Titul se uděluje pouze v rukodělných řemeslných oborech, které jsou zásadním způsobem ohroženy nebo kterým hrozí zánik.

Jihomoravský kraj udělil titul Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje poprvé v roce 2012. Obdrželi ho Bohumil Šikula z Kyjova a Božena Kozumplíková z Blatnice pod Svatým Antonínkem. V roce 2013 se mistry rukodělné výroby stali: Dagmar Čechová z Veselí nad Moravou, Alexandra Kaňovská z Dubňan a Miroslav Urban z Malé Vrbky.  Také paní Alexandra Kaňovská je naší dlouholetou členkou.

Slavnostní předávání titulu oceněným proběhne v rámci VII. ročníku Svátků řemesel v Kunštátě ve dnech 7. – 8. června 2014. Titul převezmou jmenovaní Mistři z rukou jednoho z představitelů Jihomoravského kraje.

Paní Marii Čihákové srdečně blahopřejeme.

 

Za SLŘV

Nepevná Vlastimila